U10 Boys

image_print

ALL GAMES 25 X 25 WITH 5 min HALF TIME

TOP 2 TEAMS FROM EACH POOL TO KNOCKOUT

PENALTIES MAY BE ISSUED FOR FOULS INSIDE THE BOX.

POOLS

POOL-A

1- BRISBANE CITY BLUE

2-RED SEA

3- LOGAN  THUNDER

4- ROBINA

POOL-B

1- PACIFIC PINES

2-BRISBANE CITY GREEN

3- LOGAN  LIGHTNING

4- MAGIC UNITED

POOL-C

1- MUDGEERABA

2- OLYMPIC

3- BRISBANE CITY WHITE

4- SOUTH SIDE DRAGONS

5- MAGPIES

POOL-D

1-GOLD COAST UNITED

2- PENINSULA POWER

3- STRIKERS

4- BRISBANE CITY RED

5- PALM BEACH

 

LADDERS

POOL -A

TEAM P W L D GF GA DIF POINTS
BCFC Blue 4 4 33 4 +29 8
Red Sea 4 3 1 25 10 +15 6
Robina 4 1 3 11 14 -3 2
Logan Thunder 4 4 3 48 -45 0

POOL -B

TEAM P W L D GF GA DIF POINTS
Magic United 4 4 29 5 +24 8
Logan Lightning 4 3 1 18 5 +13 6
Pacific Pines 4 1 3 10 20 -10 2
BCFC Green 4 4 5 28 -23 0

 

 

POOL-C

TEAM P W L D GF GA DIF POINTS
Olympic 4 4 33 4 +29 8
BCFC White 4 3 1 20 15 +5 6
South Side Dragons 4 2 2 10 10 0 4
Magpies 4 1 3 11 17 -6 2
Mudgeeraba 4 4 7 35 -28 0

POOL-D

 

TEAM P W L D GF GA DIF POINTS
Palm Beach 4 4 14 7 +7 8
Strikers 4 2 1 1 9 8 +1 5
Gold Coast United 4 2 2 16 5 +11 4
Peninsular Power 4 1 2 1 9 16 -7 3
BCFC Red 4 4 4 16 -12 0

 

DRAWS

DATE TIME FIELD TEAMS SCORE
26/9 12.00 2 C1-C2 0-15
26/9 12.00 3 C3-C4 3-1
26/9 12.00 5 D1-D2 7-1
26/9 12.00 7 D3-D4 3-2
26/9 1.00 2 A1-A2 4-1
26/9 1.00 3 A3-A4 1-8
26/9 1.00 5 B1-B2 5-3
26/9 1.00 7 B3-B4 3-4
26/9 2.00 2 C1-C3 2-10
26/9 2.00 3 C2-C5 6-1
26/9 2.00 5 D1-D3 1-2
26/9 2.00 7 D2-D5 3-6
26/9 3.00 2 A1-A3 13-0
26/9 3.00 3 A2-A4 3-1
26/9 3.00 5 B1-B3 1-6
26/9 3.00 7 B2-B4 1-8
26/9 4.00 2 C1-C5 3-5
26/9 4.00 3 C2-C4 4-1
26/9 4.00 5 D1-D5 1-2
26/9 4.00 7 D2-D4 3-1

 

DATE TIME FIELD TEAMS SCORE
27/9 8.00 2 B2-B3 0-6
27/9 8.00 3 B1-B4 1-3
27/9 8.00 5 A2-A3 13-2
27/9 8.00 7 A1-A4 7-2
27/9 9.00 2 D1-D4 7-0
27/9 9.00 3 D3-D5 2-3
27/9 9.00 5 C1-C4 2-5
27/9 9.00 7 C3-C5 5-4
27/9 10.00 2 B4-A3 14-0
27/9 10.00 3 B3-A4 3-0
27/9 10.00 5 A1-B2 9-1
27/9 10.00 7 A2-B1 8-3
27/9 11.00 2 D2-D3 2-2
27/9 11.00 3 D4-D5 1-3
27/9 11.00 5 C2-C3 8-2
27/9 11.00 7 C4-C5 3-1

 

DATE TIME FIELD TEAMS SCORE
28/9 10.00 2 4tC MAGPIES – BCFC RED 5tD 2-2
28/9 10.00 3 4tD PENINSULAR POWER – MUDGEERABA 5tC 0-3
28/9 10.00 5 3tA ROBINA – PACIFIC PINES 3tB 4-4
28/9 10.00 7 4tA LOGAN THUNDER – BCFC GREEN 4tB 2-8
28/9 11.00 2 1sA BCFC BLUE – BCFC WHITE 2nC     1 12-1
28/9 11.00 3 1sC OLYMPIC – RED SEA 2nA   2 4-0
28/9 11.00 5 1sB MAGIC – STRIKERS 2nD   3 5-1
28/9 11.00 7 1sD PALM BEACH – LOGAN LIGHTNING 2nB   4 1-6
28/9 2.00 2 5tC MUDGEERABA – BCFC RED5tD 0-5
28/9 2.00 3 3tA ROBINA – MAGPIES 4tC 2-1
28/9 2.00 5 3tD GC UNITED – BCFC GREEN 4tB 8-0
28/9 2.00 7  3tC SOUTH SIDE DRAGONS  – LOGAN THUNDER 4tA 10-0
28/9 3.00 2 L1 BCFC WHITE – STRIKERS L3 4-4
28/9 3.00 3 L2 RED SEA – PALM BEACH L4 7-2
28/9 3.00 5 3tB PACIFIC PINES – PENINSULAR POWER 4tD 3-1
28/9 4.00 3 W1 BCFC BLUE- MAGIC UTD W3    S1 1-1 P4-2
28/9 4.00 5 W2 OLYMPIC – LOGAN LIGHTNING W4   S2 2-2 P4-5
28/9 4.00 7 3tC SOUTH SIDE DRAGONS – GC UNITED 3tD 4-5

 

DATE TIME FIELD TEAMS SCORE
29/9 9.20 2 WS1 BCFC BLUE – LOGAN LIGHTNING WS2 0-2