U8 Boys

image_print

ALL GAMES 20×20 WITH 5 min HALF TIME

TOP 4 TEAMS FROM EACH POOL TO KNOCK OUT

PENALTIES MAY BE ISSUED FOR FOULS INSIDE THE  BOX.

POOLS

POOL-A

1- BRISBANE CITY BLUE

2- BURLEIGH HEAD

3- MAGIC UNITED

4- OLYMPIC FC

5- LOGANHOLME

6- MUDGEERABA SOCCERBLOOS

7- HOLLAND PARK HAWKS

 

POOL-B

1- ACADEMY ALLSTARS

2- PENINSULA POWER

3- BRISBANE CITY WHITE

4- LOGAN LIGHTNING

5- MUSGRAVE

6- MUDGEERABA

7- SOUTH SIDE DRAGONS

 

 

LADDERS

POOL -A

TEAM P W L D GF GA DIF POINTS
Olympic 6 6 40 4 +36 12
Magic United 6 4 2 26 5 +21 8
Burleigh 6 3 2 1 17 7 +10 7
Holland Park Hawks 6 3 2 1 14 12 +2 7
Brisbane City Blue 6 2 2 2 17 10 +7 6
Loganholme 6 1 5 10 17 -7 2
Mudgeeraba Soccerbloos 6 6 1 70 -70 0

 

POOL -B

TEAM P W L D GF GA DIF POINTS
Logan Lightning 6 6 23 3 +20 12
South Side Dragons 6 5 1 35 5 +30 10
Musgrave 6 4 2 18 9 +19 8
Academy All Stars 6 3 3 16 15 +1 6
BCFC White 6 1 4 1 14 15 -1 3
Peninsular Power 6 1 4 1 8 30 -22 3
Mudgeeraba 6 6 3 40 -37 0

 

DRAWS

DATE TIME FIELD TEAMS SCORE
26/9 8.00 8 A1-A6 10-0
26/9 8.50 8 A2-A5 3-1
26/9 9.40 8 A3-A4 0-4
26/9 10.30 8 B1-B6 7-1
26/9 11.20 8 B2-B5 1-5
26/9 12.10 8 B3-B4 0-4
26/9 1.00 1 A2-A4 2-3
26/9 1.00 4 A1-A5 4-0
26/9 1.00 8 A6-A7 0-8
26/9 1.50 1 B2-B4 0-7
26/9 1.50 4 B1-B5 2-3
26/9 1.50 8 B6-B7 0-10
26/9 2.40 1 A2-A7 0-2
26/9 2.40 4 A3-A6 16-0
26/9 2.40 8 A4-A5 5-1
26/9 3.30 1 B2-B7 0-12
26/9 3.30 4 B3-B6 11-1
26/9 3.30 8 B4-B5 3-1

 

DATE TIME FIELD TEAMS SCORE
27/9 8.00 1 A3-A5 3-0
27/9 8.00 4 A2-A6 10-0
27/9 8.00 6 A1-A7 2-2
27/9 8.50 1 B3-B5 0-2
27/9 8.50 4 B2-B6 4-1
27/9 8.50 6 B1-B7 1-5
27/9 9.40 1 A1-A3 0-3
27/9 9.40 4 A4-A7 6-1
27/9 9.40 6 A5-A6 8-1
27/9 10.30 1 B1-B3 2-1
27/9 10.30 4 B4-B7 2-1
27/9 10.30 6 B5-B6 5-0
27/9 11.20 1 A4-A6 18-0
27/9 11.20 4 A3-A7 4-0
27/9 11.20 6 A1-A2 1-1
27/9 12.10 1 B4-B6 3-0
27/9 12.10 4 B3-B7 0-4
27/9 12.10 6 B1-B2 3-1

 

 

DATE TIME FIELD TEAMS SCORE
28/9 8.00 1 A5-A7 0-1
28/9 8.00 4 A1-A4 0-4
28/9 8.00 8 A2-A3 1-0
28/9 8.50      1 B5-B7 2-3
28/9 8.50      4 B1-B4 1-4
28/9 8.50      8 B2-B3 2-2
28/9 10.30      1 1sA OLYMPIC – ACADEMY ALL STARS 4tB   1 3-1
28/9 10.30      4 2nA MAGIC UTD – MUSGRAVE 3tB  2 3-1
28/9 10.30      6 1sB LOGAN – HOLLAND PARK 4tA   3 0-0 P 1-2
28/9 10.30      8 2nB SOUTHSIDE DRAGONS- BURLEIGH 3tA  4 1-0
28/9 12.10      1 5tA BCFC BLUE – BCFC WHITE 5tB 4-0
28/9 12.10      4 6tA LOGANHOLME – PENINSUAR POWER 6tB 2-2
28/9 12.10      8 7tA MUDGEERABA BLOOS – MUDGEERABA 7tB 0-4
28/9 1.50      1 W1 OLYMPIC – SOUTHSIDE DRAGONS W4   A 4-2
28/9 1.50      4 W2 MAGIC UTD -HOLLAND PARK W3   B 2-0

 

 

DATE TIME FIELD TEAMS SCORE
29/9 9.00 1 WA OLYMPIC – MAGIC UTD WB 2-0